2011 KPSS ,Sınav İlanları,Kpss Soruları,Kpss sonuçları,KPSS Deneme sınavları ve KPSS ders notları,atamalar

kpss, kpds, ssk sorgulama, tarım bağkuru, kpss tercihleri, 2011 KPSS ,Sınav İlanları,Kpss Soruları,Kpss sonuçları,KPSS Deneme sınavları ve KPSS ders notları,atamalar

yeter lan google

Bu ne yahu böyle özgün yazsan olmuyor yazmasan zaten olmuyor..

5k hit al bir ay bir günde 100 kişiye düşşün sana güvenip iş yapılmaz artık zaten adsense ortalığa sıçıp sıvadı iyice.. o info uzantılı domainler 0.01 gibi mükemmel bir ücret veriyor.
Bide sen böyle milleti bomb sandbox artık adı neyse ondan vuruyorsun eee bu webmasterlar napsın artık :S....

kaat dükkanı git millete artık hostu nasıl öder domaini neyle alır muamma..
Herkes çok şikayetçi bi de bu trusrank işine deli bozuldum :s

hitlerimi geri ver gogıl!!

2008 OKS Soruları ve cevapları
OKS Soruları A kitapçığı

OKS Yanıtları A kitapçığı

Kpss 2008-3 tercihleri ve yerlestirme kılavuzu

Kpss 2008 3 için tercih ve yerleştirme kılavuzu yayınlanmış bizim haberimiz yok :)
Bütün hitleri kaçırdık bu konuda bakalım hayırlısı belki kpss 2008 için tercih ve yerleştirme kılavuzunda hitleri kaparız :)

Zaten haftasonu kpss sınavı var millet uçtu sınava hazırlanmaktan. Herkese bol şanş kpss 2008 sınavında. Kpss 2008 sınav sonuçlarınıda açıklandığı anda burdan herkese bildiricem o hiti kaçıramam :D

Neys konudan çok sapmayalım.. Kpss 2008 için tercih ve yerleştirme kılavuzu için aşağıdan gerekli belgelere ve bilgilere ulaşabilirsiniz..

KPSS-2008/3 TERCİH KILAVUZU

GENEL AÇIKLAMALAR

TABLO 1 - ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN KADROLAR VE POZİSYONLAR

TABLO 2 - ÖNLİSANS MEZUNLARI İÇİN KADROLAR VE POZİSYONLAR

TABLO 3 - LİSANS MEZUNLARI İÇİN KADROLAR VE POZİSYONLAR

KADRO VE POZİSYONLAR İÇİN ARANAN NİTELİKLER VE BU NİTELİKLERİN KODLARI

TABLO 4 - MEZUN OLUNAN ÜNİVERSİTE

TABLO 5A - MEZUN OLUNAN LİSANS PROGRAMLARI

TABLO 5B - MEZUN OLUNAN ÖNLİSANS PROGRAMLARI

TABLO 5C - MEZUN OLUNAN ORTAÖĞRETİM ALANLARI


2008 TODAİE Kamu Yönetimi Alanında Yüksek Lisans Programına Giriş Sınavı Sonuçları


2008 TODAİE Kamu Yönetimi Alanında Yüksek Lisans Programına Giriş Sınavı Sonuçları


2008 TODAİE Kamu Yönetimi Alanında Yüksek Lisans Programına Giriş Sınavı Sonuçları'nı öğrenmek için tıklayınız...

Kpss'ye hazirlanan adayla şok karar...

Bugun açıklanan karara göre sınav zamanı alınan 3 günlük raporlar ile dönem erteleyen asker adayları artık 25 gün doktor raporu almak zorunda olduğu Askerlik dairesi tarafından açıklandı..

Artık bu 323’üncü Dönem olarak, Ağustos 2008 Yedek Subay Celbinde beyin göçü orduya kayacak gibi duruyor..
Yoğun 4 yıllık üniversite girişleri de orduda nasıl bir çözüme yol açacak merak ediorum..
Kpss'ye hazırlanan erkek adaylar ve borcu harcı olanlara ve plan yapmış herkese kolaylıklar diliorum..
Neyse yapılacaktı ama karar ani oldu...
Kpss 2008 tam dumur olacak erkek adaylar için....

Konunun tam metni aşağıda.

323’üncü Dönem olarak, Ağustos 2008 Yedek Subay Celbinde sevke tabi yedek subay aday adaylarının test ve mülakatları, 01-25 Ağustos 2008 (dahil) tarihleri arasında 25 gün süreyle devam edecektir.

Bu dönemde sevke tabi olan yedek subay aday adayları, 01 Temmuz 2008 ile

31 Temmuz 2008 tarihleri arasında bulundukları yere en yakın askerlik şubesinden sevk evrakını alacaklardır.

Bu yasal süre içerisinde askerlik şubesinden sevk evrakını almayanlar ile sevk evrakını aldıkları halde, 03 Ağustos 2008 (dahil) günü mesai bitimine kadar test ve mülakata katılmayanlar bakaya işlemine tabi tutulacaklardır.

Ancak, bu dönemde test ve mülakat faaliyetleri; 04-25 Ağustos 2008 tarihleri arasında mesai bitimine kadar MEBS Okl. ve Eğt.Mrk.K.lığı (Mamak/ANKARA)’nda devam edeceğinden, bu tarihler arasında bulundukları yerdeki askerlik şubesine müracaat ederek sevk evrakını alabileceklerdir. Bu tarihler arasında sevk evrakını alarak test ve mülakata katılmayanlar hakkında tekrar bakaya işlemi yapılacaktır.

1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 63’üncü maddesinde, bakayaların hapis cezası ile cezalandırılmaları öngörüldüğünden, sevke tabi yükümlülerin herhangi bir hak kaybına uğramamaları için, yukarıda belirtilen yasal süre içerisinde en yakın askerlik şubesinden sevk belgelerini almaları, mazereti olanların ise mazeretinin bitiminde askerlik şubelerine başvuruda bulunmaları önem arz etmektedir.

Sevke tabi yedek subay aday adaylarının, konuyla ilgili ayrıntılı bilgi istemeleri halinde, www.asal.msb.gov.tr internet adresinin ana sayfasında bulunan tebliğ niteliğindeki TRT duyurusu metnini incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

2008 DGS Tercihleri


Merhaba arkadaşlar tercih yapmış olan arkadaşlar tercihlerini bizimle paylaşırsa memnun oluruz.İlk ben paylaşayım belki yardımım dokunur diğer arkadaşlara.Teşekkürler.

2008 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) - Ortaöğretim ve Önlisans


2008 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) - Ortaöğretim ve Önlisans: Duyuru


Aşağıdaki dökümanları açabilmek için Adobe Reader 'ın 5.0 veya üstü sürümünün sisteminizde yüklü olması gerekmektedir. Eğer dökümanları kaydetmek istiyorsanız, kaydetmek istediğiniz dökümanın üzerine sağ tıklayıp "Hedefi Farklı Kaydet" seçeneğini seçiniz.

2008 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) - Ortaöğretim ve Önlisans Basın Duyurusu

2008 OKS PUAN HESAPLAMA ROBOTUMerhaba arkadaşlar 2008 Oks sınavını geride bıraktık.Şimdi sırada puan hesaplamaları var.Sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz 2008 oks puan hesaplama robotunu kullanmak için tıklayın.


2008 OKS PUAN HESAPLAMA ROBOTU

2008 Öss Soru ve Cevap Anahtarı


ÖSYM, 1,5 milyonu aşkın adayın mücadele Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) soru ve cevaplarını açıkladı. Umarım herşey istediğiniz gibi olur.


SORULAR BİRİNCİ BÖLÜM
TÜRKÇE TESTİ-1
SOSYAL BİLİMLER TESTİ-1
MATEMATİK-1 TESTİ
FEN BİLİMLERİ-1 TESTİ

SORULAR İKİNCİ BÖLÜM
EDEBİYAT-SOSYAL BİLİMLER TESTİ
SOSYAL BİLİMLER-2 TESTİ
MATEMATİK-2 TESTİ
FEN BİLİMLERİ-2 TESTİ

YANITLAR
ÖSS CEVAP ANAHTARI

2008 öss puan hesaplama

2008 öss puan hesaplama

Öss derdi bitti arkadaşlar. Sorular biraz zordu. Fakat soruların zor olması tek kişi için değil tüm çoğunluk için geçerliydi.Limse sorarsam sorayım sınav zordu dediler. Özellikle 2. bölüm matematik çok zordu.
Şimdi sırada puan hesaplama var.
2008 ÖSS Puan Hesaplama Programı aşşağıdadır.
2008 ÖSS Puan Hesaplama Robotunu için tıklayın

kpss 2008 başvuru formu indir

Arkadaşlar kpss başvuru formu aşşağıdadır. Resime sağ tıklayuıp farklı kaydet diyerek resimi bilgisayarınıza yükleyin

2008 ÖSS TABAN PUANLARI

2008 ÖSS TABAN PUANLARI

2008 Öss sınavı 15 haziran pazar günü yapıldı. Ve tüm öğrencileri ilk olarak cevap anahtarı heyecanı sardı.Bunları öğrendikten sonra kimilerinde hüzün kimilierinde ise heyecan başladı. Ama genel olarak çoğu öğrencinin beklediği sorular bunlar değildi. Üniversiteye az kişi girmesi ve geçen senenin sorularının çok kolay olması sebebiyle tüm öğrenciler çok kolay sorular bekliyordu.Ama bekledikleri gibi olmadı. Ve doğal olarak çalışan , işini şansa bırakmayan öğrenciler sınavda başarılı oldu. Şimdi herkesin merak etttiği bir şey var. 2008 öss taban puanları düşer mi? Benim tahminime göre düşer. Çünkü genel anlamda tüm öğrencilerde bi düşüş var. Sanırım bu düşüş puanlara da yansıyacak. soruların biraz zor olması ve kontenjanların artması 2008 öss taban puanlarının düşmesine sebep olacaktır.Bu benim görüşüm. Umarım yanılmam. Herkese başarılar diliyorum. Hakeden kazansın.

ÖSYS Yabancı Dil Sınavı (2008-YDS)

ÖSYS Yabancı Dil Sınavı 15.06.2008 tarihinde yapılacaktır. ÖSYS yabancı dil sınav soruları açıklandığı anda sitemizden yayınlanacaktır.

About the Church of Scientology(R)


About the Church of Scientology®

Symbols

Symbol:

The main Scientology® symbol is composed of:

bulletThe letter "S" which represents Scientology.
bulletAn upper triangle, the sides of which represent three closely interrelated factors: knowledge, responsibility and control.
bulletA lower triangle representing affinity, reality and communication.

Scientology Organization (SO)

Scientology Organization (SO)

The Scientology Organization was founded in the U.S. in 1954 by L. Ron Hubbard. In 1970, Scientology opened its first office in Germany. The number of Scientologists in Germany is estimated at between 5, 000 and 6 ,000.

The German government does not consider the Scientology Organization to be a "religious congregation" but a commercial enterprise.

In Germany, there is no process by which the govern ment officially recognizes a religion. However, tax authorities grant tax-exempt status to organizations that act in the public interest and are non profit. Some 10 ,000 groups have requested and received tax-exempt status, but, to date, the Scientology Organization has repeatedly failed to establish its qualifications.

Because of Germany' s historical experiences, German authorities have a special responsibility to monitor the development of any extrem ist group within German borders – even when the group's members are small in number.

Since there is documented evidence of Scientology activities that are directed against the liberal and democratic fundamental order , the Permanent Conference of the State Ministers for the Interior and the State Senates in 1997 asked the Office for the Protection of the Constitution (Verfassungsschutz) to monitor the activities of the Scientology Organization .

On November 11, 2004, the Administrative Court in Cologne ruled that the monitoring of Scientology Organization Germany by the Office for the Protection of the Constitution is lawful. The Court stressed that there are clear indications that the Scientology Organization pursues unconstitutional activities directed at abolishing the human rights guaranteed in the Basic Constitutional Law (Grundgesetz). This judgment was upheld on February 12, 2008, i n an appeals ruling by the Higher Administrative Court in Münster.

The monitoring by the Office for the Protection of the Constitution does not restrict the Scientology Organization in its activities.

 

Prince of Persia: The Sands of Time |Prince of Persia Movie Should Be Disney's 2008 Hit   Not a year went by after Ubisoft resurrected Jordan Mechner's classic Prince of Persia franchise, and someone in Hollywood already jumped on the prospect of making a film based on the Sands of Time game. This was back in 2004, and that "someone" was - and still is - Jerry Bruckheimer, whose credentials as film producer are impressive to say the least. Not much has been heard about the "Prince of Persia" movie since then, other than it would be released by Disney, and that last year Jeffrey Nachmanoff ("The Day After Tomorrow") was hired to write the script (story).

"Walt Disney Pictures - in conjunction with Jerry Bruckheimer Films - is now gearing up to put a "Prince of Persia" movie into production. Because it's thought that a film based on this hugely popular series of Ubisoft Entertainment games (Which - in theory - will be Disney's big action-adventure release for the Summer of 2008) could then lead to a new hit series of movies for the studio."

   Sounds to me like someone is trying to find a long-term cash-printing replacement to the Pirates of the Carribean "trilogy" that ends this summer. Not that I have a problem with this, no sir! They could even re-cast Johnny Depp as the Prince, for all I care. That should be... interesting.

Scientology reality

On August 7, 2004, Mr. David Miscavige presented a global overview of the Scientology religion to over 2,000 leaders in the fields of the arts, entertainment, commerce and government.
What follows is an extract from this definitive address spanning the state of Earth today and the role of the Scientology religion in solving planetary decline — from social reform organizations to volunteer ministers, from grass-roots programs to Scientology Churches themselves.

Msn sifresi nasıl değişir.

Dün gece Msn de arkadaşımın biri -Yaw bu msn şifresini nereden değiştiriyorduk? diye bir soru sordu. Tabi ben de güldüm doğal olarak, ama sonradan farkettim ki bilmeyen acemi kullanıcılar için gerçekten karışıkmış. Ben de blogda anlatayım dedim. Bu resimli anlatım yeni nesil Messenger Live göre yapılmıştır.

1- Hotmail.com’a kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriyoruz. Girdikten sonra sağ tarafta Seçenekler menüsüne tıklıyoruz.

2- Seçenekler menüsünde Kişisel Bilgilerinizi Görüntüleyin ve Düzenleyin menüsüne tıklıyoruz.

3- Kişisel bilgilerimiz geldikten sonra Paralo Sıfırla menüsünün altında yer alan Parola Değiştir putonunu tıklıyoruz.

4- Paralo değiştir dedikten sonra Eski parolamızı, yeni parolamızı ve tekrar yeni parolamızı giriyoruz. Kaydet diyerek şifremizi böylelikle değiştirmiş oluyoruz.

Her ne kadar bu anlatılanlar kolay gibi gözüksede MSN’in 7′den 70′e kullandığını unutmadan yorum yapalım.

Youtube nasıl girerim :)

Youtube açmak

Şu sayfaya giderek kendinize bir proksi sunucusu seçin.
Ben 195.244.128.237: 1080 adresli sunucuyu kullandım.
İnternet Explorer’da Araçlar>>>İnternet Seçeneklerine tıklayın.
Bağlantılar>>>Yerel Ağ Bağlantıları>>>Proxy Sunucusu kısmına proxi adresini girin.
İE’yi kapatıp açın.


2- Proksi Siteleri Aracılığı İle

http://www.gizlen.net/
http://www.proksi.org/
http://www.surf-anon.com/
Gibi Sitelere Girerekte Dolaşabilirsiniz.
3.Yol-

  1. İnternet Explorera girin.
  2. Yukarda Araçlar menüsünden “İnternet Seçenekleri” ni seçin.
  3. Açılan pencerede yukarıdaki sekmelerden “Bağlantılar”a tıklayın.Ve oradanda “Yerel ağ ayarları” na tıklayın.Tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir pencere açılacak.
  4. Burada “Proxy Sunucusu” yazan yerin başına bir tik koyduktan sonra “Adres” yazan yerin karşısına bu numarayı girin : 165.228.131.10 ”B.Nok” yazan yerin karşısına ise bu numarayı girin : 3128
Tamam diyip çıkın.Hepsi bu kadar, artık Youtube’a girebilirsiniz.
youtube
Diğer Yönetmler İçin Bizi Takip Edin..

/yeni-msn-hesabi-acmak-msn-adresi-almak/

Msn Messenger (Yeni Adı ile Windows Live Messenger) Günümüzde yaygın olarak kullanmakta olan bir iletişim aracı. Gerek verdiği hizmerlerde ücret talep etmemesi gereksede kullanışlılığı nedeniyle messenger, iş, ev ortamının vazgeçilmez olmasının yanısıra, Arkadaş ortamlarınında da vazgeçilmez. Telefondan yapacağınız sesli konuşmayı bilgisayar ortamında yapabileceğinizi ve üstüne üstük bunu Görüntülü olarak gerçekleştirebileceğinizi biliyormusunuz?

Messenger’da sesli konuşmanın yanısıra herkes tarafından bilinen yazışmadan bahsetmeme bile gerek yok. Birçok ifade gözkırpma paketleri ile duygularınızı belli edebileceğiniz en etkili yol.

Kardeşimden biliyorum, bizim mektup , yakın zamanda ise SMS ile yaptığımız aşk atışmaları artık Messenger’e taşınmış..

Uzatmıyor ve kısa kesiyorum.
Messenger Hesabınız Yokmu ? ( Hemen bir tane edinin! )

Msn Messenger ile yukarıda saadece birkaç özelliğini anlattığımda heycanlananlarınız mutlaka olacaktır. Haydi o zaman, yeni bir messenger hesabı almakla işe başlıyalım. Öncelikle Buraya Tıklayın ve açılan sayfayı istenilen bilgileriniz ile doldurun. Zaten türkçe olan sayfada zorluk çekmeyeceksiniz.

işleminizi tamamladığınızda kendinize akılda kalır, ancak tahmin edilmesi zor bir şifre seçtiğinizden emin olmalısınız..

Haydi Chat ‘e Başlayalım! ( Dostlarınızı Hesabınıza ekleyin! )

Artık bir msn hesabınız var. Şimdi yapmanız gereken bilgisayarınıza Messenger’ı kurmak!

“Bilgisayardan çok anlamıyorum”, “daha önce program kurmadım, başkaları hallediyor ” Gibi bir durumunuz tabiki söz konusu olabilir. Ancak Bu kurulum bu kadar zor ve karmaşık değil .

Öncelikle; Messenger’ı bilgisayarınıza kurmalısınız. Türkçe zahmetsiz ve son sürüm olan Messenger 8.5 Sürümünü Buraya Tıklayarak Bilgisayarınıza inndirebilirsiniz.

her derde dava! Aspirin...

aspirin“Her derde deva” olarak görülen aspirin size etki etmiyor mu? Nedeni anlaşıldı.

Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyoloji Kliniği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Temizhan, kalp hastalığı olup aspirin kullanan her 4 kişiden birisinde aspirine direnci olduğunun ortaya çıktığını belirtti. Antalya’da düzenlenen 5. Metabolik Sendrom Sempozyumu’na katılan Doç. Dr. Ahmet Temizhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, aspirinin tıp tarihinin en önemli ilaçlarından biri olduğunu, kalp krizi, inme, periferik arter hastalığı gibi birçok damar hastalığında olayları azaltma amacıyla kullanıldığını söyledi.
Aspirinin tarihinin Sümerlere kadar dayandığını anlatan Temizhan, bu ilaca karşı çok büyük güven duyulduğunu ve ”Her derde deva” diye tanımlandığını ifade etti.

Bir dönem abartıldığı düşünülse de aspirinin kalp krizini azaltmadaki etkisine dikkati çeken Temizhan, buna karşın son dönemde bazı hastalarda aspirinin beklenen faydayı sağlamadığının görüldüğünü kaydetti.

Yapılan araştırmada, bu kişilerde aspirine karşı direnç olduğunun tespit edildiğini vurgulayan Doç. Dr. Temizhan, ”İlacı alıyorsunuz ama kanı sulandırıcı etkiyi sağlayamıyorsunuz. Kalp hastalığı olup, aspirin kullanan her 4 kişiden birisinde aspirin direnci olduğu ortaya çıktı” dedi.

Doç. Dr. Ahmet Temizhan, aspirine direnci olan kişilerde istenmeyen etkilerin direnci olmayanlara göre 4 kat daha fazla görüldüğünü ifade etti.

Aspirine direncin hekimler arasında da yeni yeni duyulmaya başlandığını anlatan Doç. Dr. Temizhan, kişide aspirin direncinin olup olmadığının kan ölçümü ile rahatlıkla tespit edilebildiğini bildirdi.

Doç. Dr. Temizhan, aspirin direncinin yaş ve cinsiyetle ilgisine dikkati çekerek, ”Araştırmalar, kadınlarda aspirin direncinin erkeklere göre 2.5 kat daha fazla olduğunu ortaya çıkardı. Kansızlığı olanlar, böbrek problemi olanlar ve sigara kullananlarda aspirin direncine daha çok rastlanıyor” dedi.

her derde dava! Aspirin...

aspirin“Her derde deva” olarak görülen aspirin size etki etmiyor mu? Nedeni anlaşıldı.

Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyoloji Kliniği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Temizhan, kalp hastalığı olup aspirin kullanan her 4 kişiden birisinde aspirine direnci olduğunun ortaya çıktığını belirtti. Antalya’da düzenlenen 5. Metabolik Sendrom Sempozyumu’na katılan Doç. Dr. Ahmet Temizhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, aspirinin tıp tarihinin en önemli ilaçlarından biri olduğunu, kalp krizi, inme, periferik arter hastalığı gibi birçok damar hastalığında olayları azaltma amacıyla kullanıldığını söyledi.
Aspirinin tarihinin Sümerlere kadar dayandığını anlatan Temizhan, bu ilaca karşı çok büyük güven duyulduğunu ve ”Her derde deva” diye tanımlandığını ifade etti.

Bir dönem abartıldığı düşünülse de aspirinin kalp krizini azaltmadaki etkisine dikkati çeken Temizhan, buna karşın son dönemde bazı hastalarda aspirinin beklenen faydayı sağlamadığının görüldüğünü kaydetti.

Yapılan araştırmada, bu kişilerde aspirine karşı direnç olduğunun tespit edildiğini vurgulayan Doç. Dr. Temizhan, ”İlacı alıyorsunuz ama kanı sulandırıcı etkiyi sağlayamıyorsunuz. Kalp hastalığı olup, aspirin kullanan her 4 kişiden birisinde aspirin direnci olduğu ortaya çıktı” dedi.

Doç. Dr. Ahmet Temizhan, aspirine direnci olan kişilerde istenmeyen etkilerin direnci olmayanlara göre 4 kat daha fazla görüldüğünü ifade etti.

Aspirine direncin hekimler arasında da yeni yeni duyulmaya başlandığını anlatan Doç. Dr. Temizhan, kişide aspirin direncinin olup olmadığının kan ölçümü ile rahatlıkla tespit edilebildiğini bildirdi.

Doç. Dr. Temizhan, aspirin direncinin yaş ve cinsiyetle ilgisine dikkati çekerek, ”Araştırmalar, kadınlarda aspirin direncinin erkeklere göre 2.5 kat daha fazla olduğunu ortaya çıkardı. Kansızlığı olanlar, böbrek problemi olanlar ve sigara kullananlarda aspirin direncine daha çok rastlanıyor” dedi.

Tom Cruise

Background and Origins of Scientology's

Scientology: Its Background and Origins
Scientology follows a long tradition of religious practice. Its roots lie in the deepest beliefs and aspirations of all great religions, thus encompassing a religious heritage as old and as varied as man himself.

Though drawing upon the wisdom of some 50,000 years, Scientology is a new religion, one which has isolated fundamental laws of life and, for the first time, developed a workable technology that can be applied to help one achieve a happier and more spiritual existence. Scientology is therefore something one does, not merely something one believes in – an important point which will be greatly clarified as you read on.

That Scientology’s development and rapid promulgation was made possible, in part, by advances in the physical sciences through the first half of the twentieth century is significant. Scientology constitutes man’s first real application of scientific methodology to spiritual questions.

The Effectiveness of Scientology

The Effectiveness of Scientology
The experiences of millions over the course of several decades show Dianetics and Scientology to be the most effective and practical path to spiritual improvement of any religion this world has seen. The point cannot be stressed enough: Answers have been found to the problems of life. They exist in Scientology and people discover this fact for themselves every day.

At a time where many unworkable “solutions” are offered, disappointment can blind people to something which really does work. The effectiv

Scientology Principles and Application

Scientology Principles and Application
The full story of the development and codification of Scientology can be found in scores of books, more than 15,000 pages of technical writing and more than 3,000 taped lectures. All told, these works represent a lifetime of research by L. Ron Hubbard to discover a workable means to set men spiritually free — to replace ignorance with knowledge, doubts with certainty and misery with happiness.

Today, the fruits of L. Ron Hubbard’s work are available to anyone who wishes to reach for them. And no matter how different Scientologists may be — whether teachers and businessmen, housewives and athletes, artists and secretaries — they hold one vital factor in common: having significantly bettered their lives, they know that Scientology works.

Nothing in Scientology, however, need be taken on faith. Its truths are self-evident, its principles are easily demonstrable and its technology can be seen at work in any church of Scientology. One need only open the door and step through.

What is Scientology ?

Scientology is a body of beliefs and related practices initially created by American speculative fiction author L. Ron Hubbard. The major organization promoting Scientology is the Church of Scientology, a hierarchical organization founded by Hubbard, while independent groups using Hubbard's materials are collectively referred to as the Free Zone. Hubbard developed Scientology teachings in 1952 as a successor to his earlier self-help system, Dianetics.[1] Hubbard later characterized Scientology as an "applied religious philosophy" and the basis for a new religion.[1] Scientology encompasses "auditing", a spiritual rehabilitation philosophy and techniques,[1] and covers topics such as morals, ethics, Purification (a type of detoxification), education and management.

Hubbard also laid the foundations and policies for the establishment and management of Scientology organizations with the first Church of Scientology being established in December 1953.[2] Today organizations affiliated with the Church of Scientology form a complex network geared towards introducing Scientology into society.[3] Religious Technology Center owns the trademarks and service marks of Scientology.[4] These marks are licensed for use by the Church of Scientology International and its affiliated organizations.

Scientology and the organizations that promote it have remained highly controversial since their inception. Former members, journalists, courts and the governing bodies of several countries have described the Church of Scientology as a cult and an unscrupulous commercial enterprise, accusing it of harassing its critics and abusing the trust of its members. Scientology officials argue that most of the negative press is motivated by interest groups and that most of the controversy is in the past.

marilyn manson without makeup

marilyn manson without makeup

josh homme

tam adı "joshua michael homme". 17 mayıs 1973 doğumlu.

önceleri sadece müzikal anlamda beni memnun eden qotsa esas adamı. bu yaz grubu kanlı canlı izleme fırsatım oldu. çıktı sahneye gözlükleriyle. canki canki konuştu, feel good hit of the summer'dan önce dedi ben bunları kullanıyorum. gözlüklerini çıkardı. ah dedim. amy winehouse çıkmıştı ondan bir kaç konser önce, dedi amy winehouse ufak kız, rehab diye şarkı yapmış da o benim kullandıklarımı kullansa ne rehab'ı teheey türünde beyanatta bulundu. daha sonra pearl jam konseri esnasında eddie vedder anons etti, "you know the tall handsome guy from the qotsa, if he offers you a pill, don't take it.. or.. take half" dedi. bu arada josh homme sahnede pearl jam'e eşlik etti. esti ve gitti. liseli gibi aşığım ben de bundan böyle josh homme'a.

crawl home

no more
it's done
crawl home
get gone
your love
is evil
lonesome
my bones

took me such a long time to figure it out
now is it too late, i can't do it alone
took me such a long time to figure it out
don't take it away, away, oh

snowstorm
in my heart
crawl home
your love
is evil
i'm lonesome
just get more and more
where you've dared

took me such a long time to figure it out
now is it too late, i can't do it alone
took me such a long time to figure it out
don't take it away, away, oh

took me such a long time to figure it out
now is it too late, i can't do it alone
took me such a long time to figure it out
don't take it away, away, oh

desert sessions

josh homme'un inisiyatifiyle 1997'de başlayan fenomen. homme ve arkadaşları****, bir kaç gün rancho de la luna adlı çiftliğe kapanıp kafalarına göre müzik yaparken, oracıkta birkaç saat içinde yazdıkları şarkıları kaydetmeyi de ihmal etmezler ve ortaya yeni bir 2 ciltlik desert sessions albümü çıkmış olur.

jeordie white

carrie white-la uzaktan yakından akrabalıgı bulunmayıp,sadece soyadı benzerligi taşıyan,marilyn manson dönemlerinde ekranda manson-ın yanında muhtemelen kimyasalların etkisiyle uyuklarken dolayısıyla konuşmazken gördügümüz,şov amaçlı olmayan bu dönemden sonra ise onla yollarını ayırıp başka gruplarda mutlulugu arayan yetenekli basçı.

twiggy ramirez

manson'ın sözlerine müzik yapan muhteşem varlık. görüntü olarak olmasada müzik olarak muhteşemdir kendisi. grupta esas olarak bass çalsada, bir sürü aleti çalabilitesi vardır. cd kapaklarına dikkat edildiğinde bazen pasikopat fotoğraflarda manson ile karıştırılır.

grubun özelliği olan ilk isim ünlü bir kadın ismi ikincisi ise bir seri katilin ismi olması şartını yerine getirdiği inanılır. ama kimler olduğunu ben bilmiyorum.

marilyn manson

tek bi şarkısını bile beğenmediğim adam.

bunu neden yazdım. çünkü garip bi durum var aslında. ben bu adamı hiç bilmezdim ve ilk gördüğüm an michael moore'un belgeseline denk geldi. hakkında zerre fikrim yoktu ama moore'la yaptığı konuşma bana hakkında o kadar olumlu bi ilk izlenim, iyi bi önyargı vermişti ki o an "sıçsa dinlerim bu adam" demiştim kendime neredeyse.

beğenmediğim her şarkısına müsamahakar yaklaştım bu önyargı yüzünden ama yeter artık, radyoda ne zaman şarkısı çıksa istasyon değiştiriyorum. bu kadar mı kolpa melodiler, şarkılar olur yahu. al üç sayfa yazılmış hakkında. ve bunun sebebi kesinlikle müzisyenliği falan değil, yarattığı imaj.

boyalı ama içi boş bi adam bu. tek bi melodisinin bile keyif vermediği ama bu boya sayesinde sürekli parlatılan biri. hakkındaki bu kadar olumlu önyargımı bile yıktırıp bunları yazdırabiliyorsa kimbilir o moore belgeselini seyretmeseydim neler yazardım hakkında bilmiyorum.

marilyn manson

buyrun birde diskografisine bakalım neymiş :
after school special (demo) - 1991
lunchbox (demo) - 1991
family jams (demo) - 1992
refrigerator (demo) - 1993
portrait of an american family - 1994
smells like children (ep) - 1995
antichrist superstar - 1996
mechanical animals - 1999
the last tour on earth (live) -1999

Blog Archive

Arşiv sade

2011 KPSS ,Sınav İlanları,Kpss Soruları,Kpss sonuçları,KPSS Deneme sınavları ve KPSS ders notları,atamalar

Search

Categories

Son Yorumlar

etiket bulutu

Clicky Web Analytics